Materace wysokoelastyczne – materac z pianki termoelastycznej – jaka cena?

Wymiana łóżka, oprócz konieczności powzięcia decyzji jakie ono ma być – białe, z naturalnego drewna, w nowoczesnym stylu czy tapicerowane niesie dodatkowo wybory czysto praktyczne – jakie ma mieć wymiary, czy interesuje nas łózko z wbudowanym zagłówkiem, czy potrzebne jest nam łóżko z dolną szufladą, jaki stelaż odpowiada naszym potrzebom i ostatnie, lecz nie najmniej ważne – z czego ma być zrobiony materac. Wielka ilość materiałów może przerażać, co ostatecznie spowoduje, że naszym głównym kryterium wyboru będzie cena. Niestety, nie jest to dobry wybór, ponieważ jak w większości przypadków – na cenę wpływ ma jakość użytych produktów i zastosowane technologie.

Materac kieszeniowy

Materac kieszeniowy to materac, który ma kieszenie na każdym z trzech boków. Jest to idealny materac dla osób, które lubią spać w pozycji pływalnej lub na boku. Materac kieszeniowy jest również dobry dla tych, którzy mają problemy ze snem. Kieszenie są wypełnione pianką i mogą być użyte do utrzymania ciała w odpowiedniej pozycji podczas snu.

Materace wykonane są z rożnych materiałów – z gryki, z lateksu, możemy kupić także materac z pianki termoelastycznej, często nazywanej przez producentów Fit Foam czy pianką leniwą, oraz materace z tzw. High Resilience foam (HR).
Materac termoelastyczny dopasowuje się do ciała osoby leżącej, podpierając równo wszystkie części ciała – zarówno te wystające jak i wgłębienia w ciele. Charakterystyczne jest w tych materacach krótkie uczucie zapadania się i bycia otulonym przez pianę.
Z kolei materace wysokoelastyczne (HR) to godni następcy materacy kieszeniowych, jednak nie posiadają ich wad. Są bardzo trwałe, wygodne i nie wyrabiają się, mogąc służyć nam przez wiele lat. W sprzedaży dostępne są materace o rożnych stopniach twardości.

Author: lectus-materace.pl