Lucerna suszona jako dodatek do paszy

Karmienie zwierząt z wykorzystaniem lucerny odbywa się od setek lat, było to również pierwsze, naturalne i zarazem najlepsze jedzenie dla zwierząt hodowlanych. Jest to zielonka która w swoim składzie posiada bardzo wiele istotnych substancji odżywczych. Wspomagają one system odpornościowy zwierząt oraz przyspieszają ich rozwój, wieloletnie badania udowodniły również że zmniejsza ona ryzyko wystąpienia nowotworów. Dużym problemem był fakt, iż roślina ta jest rośliną sezonową co utrudniało dostarczanie jej zwierzętom przez cały okrągły rok. Jednak problem ten z czasem się rozwiązał, a dzisiaj możemy bez problemy korzystać z jej walorów przez cały okres. To wszystko dzięki jej formie suszonej i granulowanej, jest dostępna bez przerwy w sklepie i co ciekawe, jest coraz częściej wybierana przez hodowców. Dlatego jeśli szukamy naturalnego produktu zapewniającego wiele mikroskładników z pewnością będzie to dobry wybór.

Dawkowanie dodatku z lucerny

Najważniejszym elementem bez dwóch zdań jest odpowiednie dawkowanie dodatku, warto wiedzieć że lucerna susz jest doskonałym uzupełnieniem paszy dla wielu gatunków zwierząt. Jednak jej błędne dawkowanie nie przyniesie nic dobrego, gdy będziemy dodawać ją w zaniżonych wartościach w porównaniu do zalecanych będzie to niewykorzystanie potencjału. Z kolei gdy regularnie będziemy podawać zwiększoną dawkę, tym samym zwiększymy poziom substancji w organizmach zwierząt co może spowodować ich problemy zdrowotne. Dlatego tak ważne jest, aby respektować podane zalecenia związane z jej stosowaniem w przypadku konkretnych zwierząt. Tutaj od razu należy zaznaczyć, że lucerna susz może być podawana dla drobiu, trzody chlewnej, bydła, koni, strusi a nawet królików. Wszystko zostało dokładnie wyszczególnione, a jej udział procentowy w paszy waha się pomiędzy 5-20%. Wszystko zależy od gatunku zwierząt, na szczęście znajdziemy te informacje na opakowaniu w widocznym i czytelnym miejscu.

Dlaczego warto?

Aby zdecydować się na zakup konkretnego produktu najpierw musi ona nas czymś zainteresować. Mając na myśli lucernę w formie dodatku do paszy warto sobie powiedzieć, że jest ona źródłem wielu witamin oraz minerałów które bezpośrednio wpływają na wzrost i rozwój zwierząt. Jej cechami charakterystycznymi jest duża zawartość węglany magnezu, może być stosowana w przypadku występowania wrzodów żołądka u koni oraz zapobiega zakwaszaniu organizmu. Ma ona formę granulek które idealnie wpasują się w nasze oczekiwania oraz będą łatwo skarmiane przez zwierzęta. Zawiera w sobie kilkadziesiąt procent białka ogólnego oraz włókien surowych. W momencie gdy połączymy jej wszystkie zalety ukaże się nam naprawdę godny uwagi produkt. Nie tylko zalecenia specjalistów ale również dobra opinia wśród byłych hodowców którzy skorzystali z lucerny i bardzo ją zachwalają. Jeżeli więc w dalszym ciągu szukamy produktu którym dopełnimy paszę do zwierząt zdecydowanie będzie to jedna z najlepszych opcji, na jaką możemy się teraz zdecydować. Również pod względem ceny jest bardzo atrakcyjna.

Author: lectus-materace.pl