Jak można obniżyć poziom cholesterolu?

Nasz styl życia sprawia, że wielu z nas ma za wysoki cholesterol. Nie żyjemy aktywnie i odżywiamy się niezdrowo, przez co częściej chorujemy. Jak obniżyć poziom złego cholesterolu?

Owoce cytrusowe

Jedzenie owoców i warzyw jest bardzo ważne w zdrowej diecie, ale jeśli mamy problem z cholesterolem, zdecydowanie powinniśmy jeść dużo cytrusów. Dostarczanie sobie odpowiedniej ilości witaminy C ma bardzo duże znaczenie jeśli chcemy obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Zdecydowanie warto jeść tutaj grejpfruty, które zawierają kwas galakturonowy, który pomaga nam rozpuścić złogi cholesterolu, które zalegają w tętnicach, a później zapobiega ich powstawaniu ponownie.

Cynamon

Niewiele osób wie, że cynamon jest w stanie pomóc nam z problemami z cholesterolem. Jednak jeśli będziemy jeść go często, uda nam się nie tylko obniżyć poziom cholesterolu, ale też cukru. Wystarczy, że będziemy jeść pół łyżeczki tej przyprawy dziennie. Możemy dodać ją na przykład do owsianki, która zawiera dużo błonnika. Ten składnik jest bardzo ważny w diecie, która ma na celu obniżenie cholesterolu.

 

Author: lectus-materace.pl