Jak mogę sprawdzić swój adres ip

W wielu sytuacjach nawet w codziennym funkcjonowaniu w sieci potrzebna nam jest wiedza jaki mam ip, sprawdzić nasz adres ip możemy bardzo łatwo, taka operacja nie wymaga od nas wielkiej wiedzy, czy umiejętności informatycznych. Czy wiesz, że sprawdzić swój adres ip możesz szybko i bardzo prosto na dwa poniższe sposoby?

W systemie obsługiwanym przez większość z nas, czyli Windows XP potrzebujemy wykonać zaledwie kilka kroków, aby dowiedzieć się jaki mam ip. Wystarczy, że klikniemy ikonkę startu i w polu “uruchom” wpiszemy komendę “cmd”. Zostanie uruchomiony wiersz poleceń, należy w nim wpisać kolejna komendę “ipconfig”. Otworzone zostanie okno, w którym znajdziemy wszystkie informacje na temat naszego adresu ip, łącznie z jego numerem.

Kolejnym sposobem, właściwie chyba jeszcze łatwiejszym i szybszym od poprzedniego jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy związanej ze sprawdzaniem swojego adresu ip. Zostanie nam wyświetlonych kilkanaście odnośników do stron, witryn internetowych, które same sprawdzą i podadzą nam nasz adres ip, razem z jego lokalizacją i położeniem geograficznym naszego urządzenia.

 

Author: lectus-materace.pl