Jak wybrać odpowiedni materac?

Sen, podobnie jak jedzenie, woda i powietrze, jest podstawową potrzebą każdego człowieka. Przerwany, złej jakości sen ma szkodliwy wpływ na fizjologię i psychikę oraz może prowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie hormonalnym. Z punktu widzenia psychiki, niska jakość snu prowadzi do rozwoju zaburzeń depresyjnych i lękowo-fobicznych. Pogarsza się jakość życia, osoba staje się bardziej roztargniona i drażliwa. Udowodniono, że jakość snu i prawidłowy rytm dobowy mogą zapobiegać rozwojowi cukrzycy.

Jak wybrać materac?

Na jakość snu wpływa wiele czynników, ale ludzie często zapominają, na czym śpią. Wydawać by się mogło, że materac nie ma znaczenia, skoro można spać na dowolnym mniej lub bardziej odpowiednim podłożu.

Ten powszechny mit uniemożliwia ludziom znalezienie dokładnie tego, co czasami poprawi nie tylko ich sen, ale także pozytywnie wpłynie na zdrowie w godzinach czuwania.

Komu potrzebny jest materac?

Ogólnie rzecz biorąc, materac ortopedyczny do codziennego spania jest przydatny dla wszystkich osób, niezależnie od stanu zdrowia. Stały ból w ramionach i dolnej części pleców, osłabienie i zmęczenie po zaśnięciu to pewne oznaki, że śpisz na niewłaściwej kanapie.

Osoby z przewlekłymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego powinny zachować ostrożność: osteochondroza, skolioza, przepuklina międzykręgowa wymagają szczególnej uwagi. Zakup materaca ortopedycznego to ważny środek zapobiegawczy, który zminimalizuje nieprzyjemne objawy niektórych chorób kręgosłupa.

Który materac lepiej wybrać?

Przed zakupem materaca należy się na nim położyć. Tak, istnieje możliwość wyboru materaca według innych kryteriów, według których materace są wybierane przez konsultantów sklepu internetowego. Wrażenie dotykowe jest jednak bardzo ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o efekt ortopedyczny i stopień twardości materaca. Materac powinien dopasowywać się do ciała, nie wywierając nadmiernego nacisku na tkanki miękkie, a jednocześnie zapewniać stabilne podparcie kręgosłupa, tak aby osoba nie zapadała się w nim jak w hamaku.

Author: lectus-materace.pl